14 Października 2019, Hamburg

W tym roku w Hamburgu, odbyła się czwarta edycja konferencji DNV GL Naval Committee Meeting, której głównym tematem była dyskusja na temat minimalizowanie oddziaływania na środowisko we flotach wojennych wielu państw.

Wiele znakomitych osobistości zaangażowanych w zagadnienia dotyczące okrętów wojennych brało udział w konferencji, prezentując różne podejścia do coraz częściej poruszanych problemów związanych z ochroną środowiska implementowane na obecnie operujących jednostkach, a także planach uwzględnianych przy długofalowym rozwijaniu floty.

Swoje prezentacje i referaty przedsawiali reprezentanci organizatora - DNV-GL oraz reprezentanci hiszpańskiej Armada Espanola, kanadyjskiej Royal Canadian Navy i wielu innych.

Z naszej strony obecni na konferencji byli p. Radosław Cackowski (Członek Zarządu RMDC) oraz p. Dariusz Jaguszewski (Członek Zarządu Remontowa Shipbuilding), któży mogli się podzielić swoimi poglądami na temat możliwości zmniejszenia wpływu jednostek wojennych, na środowisko, na podstawie aktualnie realizowanych przez spółki Remontowa Holding projekty dla polskiej Marynarki Wojennej.