26 czerwca 2024 roku w stoczni Remontowa Shipbuilding miało miejsce wodowanie czwartego niszczyciela min typu Kormoran II – ORP Jaskółka!

Remontowa Marine Design & Consulting miała zaszczyt opracować projekt tego okrętu, który znacząco przyczyni się do wzmocnienia Marynarki Wojennej RP. Kormoran II to jednostki o wysokiej manewrowości (pędniki cykloidalne Voitha-Schneidera) i niskiej sygnaturze pól fizycznych, co czyni je niezastąpionymi w misjach dozoru morskiej infrastruktury krytycznej jak i ochronie wód terytorialnych RP. Zaprojektowane z myślą o nowoczesnych wymaganiach obronnych, są przystosowane do współczesnych wyzwań i zagrożeń. Ich wyposażenie obejmuje nowoczesne systemy nawigacyjne, sonarowe i detekcyjne, co pozwala na skuteczne prowadzenie misji w trudnych warunkach.

Nasze biuro projektowe przy współpracy z zamawiającym konsekwentnie dąży do wprowadzania rozwiązań zgodnych z wymaganiami pola walki, czego dowodem jest realizacja takich projektów jak Kormoran II. To wydarzenie mogło odbyć się dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu naszego zespołu oraz naszych partnerów. ORP Jaskółka jest przykładem najwyższych standardów technologicznych i inżynieryjnych, które stosujemy w naszych projektach.

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy współtworzyć historię Marynarki Wojennej RP, dostarczając jej najnowocześniejsze jednostki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt.